Evet WordPress ile yaptığımız web sitemize nasıl yeni bir sayfa ekleriz bu yazımızda bunu size göstermeye çalışacağız.

Öncelikle WordPress yönetim ekranımıza giriş yapıyoruz ve Sayfalar > Yeni ekle bağlantılarına tıklıyoruz.

Açılan sayfada görsel editörü veya metin editörünü kullanarak sayfamızın içeriğini yazılar resimler veya kullandığınız bir tasarım aracınız varsa (örnek: Elementor) tasarım aracınızla tasarlayarak sonrasında, hemen yayınlamak istiyorsak Yayımla düğmesine tıklayabilir hemen yayınlamak istemiyorsak Taslak olarak kaydet düğmesine tıklayabilir ve Önizleme düğmesine tıklayarak nasıl göründüğünü görüntüleyebiliriz.

Yine aynı sayfada sağ tarafta bulunan kategoriler kutucuğunda sayfanın hangi kategoride yer alacağını belirleyebilir veya yeni bir kategori ekleyebiliriz, ayrıca dilersek hemen altında bulunan Etiketler kısmındanda sayfamızı arama motorunda yukarıları taşımasını istediğimiz sayfa ile ilgili etiket kelimeleri girebiliriz. Dilersek sayfamıza kategori bölümlerinde liste olarak görünümde öne çıkacak bir görselde aynı sayfadaki Öne çıkan görsel kutucuğunu kullanarak ekleyebiliriz.

Dilerseniz detaylı anlatım için videomuzla sizi baş başa bırakalım ve pratik olarak nasıl sayfa ekleyebilirsiniz onu görelim.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir