Merhabalar wordpress sitenizde hangi eklentileri kullanarak daha çok verim alabileceğinizi ve hangi eklentilerin olmazsa olmaz olacağını göreceğiz ve ilk eklentimizle başlayalım.

All in One SEO Pack : WordPress sitenizin SEO çalışmalarını kolayca yapabileceğiniz bir uygulama, sizin için sitemap.xml dosyası oluşturur. WordPress sitenizde yazacağınız yazılara veya sayfalara ekleyeceğiniz etiketleri otomatik olarak yazı veya sayfa için “keywords” haline getirir, yazdığınız yazıdan veya hazırladığınız sayfadan ilk 160 karakteri alarak sitenizin sayfasına açıklama olarak ekleyebilir yada isterseniz bu işlemleri manuel olarak sizde girebilirsiniz. Ayrıca eklentinin içeriğinde gelen bir çok ek özellik sayesinde sitenizi seo tarafında bir adım öne çıkarmış oluyorsunuz

All in one seo 1

Image 1 of 4

Loginizer Security : Sitenize sürekli giriş yapmaya çalışan birileri var ve şifrenizi tahmin etmeye çalışarak sitenizi ele geçirmeye çalışıyorlar. Öyleyse Loginizer tam size göre olmazsa olmaz bir eklenti, WNOKTA yönetim panelinden tek tıkla wordpress kurduğunuzda eklenti sitenizi korumak için varsayılan olarak geliyor. Ayrıca eklenti özelliklerinde, istediğiniz ip adresini beyaz listeye, istediğiniz ip adresini ise kara listeye alabiliyorsunuz. Kara listeye alınmış bir ip adresini ise kolayca kara listeden çıkartabiliyorsunuz.

Loginizer Security

Wordfence Security : Evet işte olmazsa gerçekten olmayan bir eklenti, sitenizin güvenliğine önem veriyorsanız bu eklentiyi mutlaka sitenize kurmalısınız. Bu eklenti sitenizde yok ise herhangi bir açık veya bir zararlı sitenize bulaştığında haberiniz olmayacak demektedir. Wordfence sizi zararlılardan korur, eklenti güncellemelerinden haberdar eder, dosya değişikliklerini bildirir, yani tam anlamıyla sizin sitenizdeki gözünüz kulağınız olur. Öyleyse sizi Wordfence tarafından hazırlanan tanıtım videosu ile baş başa bırakalım.

Easy WP SMTP : WordPress ile yapılmış web siteniz üzerinden gönderilecek tüm e-postaları, Easy WP SMTP eklentisi ile gerçekleştiriyoruz. Güvenlik için E-posta gönderimlerinde sadece kimlik doğrulama kabul edildiği için SMTP ile e-posta gönderimini yapmamızı sağlayan bu eklentiyi mutlaka sitemize kurmamız gerekiyor.

WP Easy SMTP

Contact Form 7 : Sitemizde bir iletişim formuna ihtiyacımız var ve kolayca bu işi aradan çıkarmak istiyorsanız eğer Contact Form 7 işinizi fazlasıyla görecektir. Basit arayüzü sayesinde formunuzu hazırlayın ve kaydedin Mavi bar içerisinde sunduğu satırı kopyalayıp, oluşturduğunuz yazıya veya sayfaya eklemeniz yeterli olacaktır.

contact form 7

WP Super Cache : Bu eklenti sitenizi uçuracak, siteniz ne kadar hızlı olursa google için o kadar iyidir. Sitenizin dinamik içeriğini bir anda önbellek olarak html dosyaları oluşturup sitenizi hızlandırmış ve kaynakları çok daha az kullanmış olursunuz. Buda sitenize daha çok ziyaretçinin daha az kaynak tüketerek girebilmesine olanak tanır. Hızlı bir WordPress site için mutlaka bu eklentiyi wordpress sitenize kurmalısınız.

wp-super-cache-1

Image 1 of 4

Akismet : Siteniz için tam bir spam savaşçısı, wordpress sitenizde sayfalara ve yazılara yapılacak yorumlar bölümüne yapılan spamları tespit ederek sessiz sedasız engeller.

Akismet

WP Polls : WordPress sitenizde özel şablon ve özel CSS desteği ile kolayca anketler hazırlamanızı sağlayacak bu yararlı eklentiyide unutmayalım.

wp-pools-4

Image 4 of 4

WooCommerce :  Bir E-ticaret sitesine ihtiyacınız var öylese bu eklenti tam size göre, wordpress ile hazırladığınız sitenizi bir anda e-ticaret sitesine dönüştürmek istiyorsanız bu eklenti biçilmiş kaftan. Kolayca ürünler ekleyebilir ve hemen satışa başlayabilirsiniz. Bir çok kredi kartı ödeme yöntemini destekler.

Evet WordPress çok büyük bir okyanus, her türlü ihtiyacınıza yönelik, eklenti, tasarım, birleşenin olduğu bir platform. Bu özellikler bir kez daha wordpress’i tercih etmenize neden olacak.


1 yorum

Uzel Kabataş · Aralık 6, 2018 6:41 pm tarihinde

Günümüzde böyle işe yarar makale bulmak iyice zorlaştı.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir