WordPress üzerine WooCommerce eklentisi kurarak, e-ticaret yapabilirsiniz, ihtiyacınıza göre WooCommerce eklentisine ait bir çok ek özelliği ücretsiz olarak ekleyebilir veya ücretli olan özelliklerden de yararlanabilirsiniz. WooCommerce ile tam teşekküllü bir e-ticaret sitesini dakikalar içerisinde hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan hazırlayabilirsiniz. 

Önceklikle bir Alan adı ve Hosting’e ihtiyacımız var, bunları WNOKTA üzerinden satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra WNOKTA yönetim panelinize giriş yaparak tek tıkla WordPress yazılımını kurabilirsiniz. WordPress yazılımını hiç bir bilginiz olmamasına rağmen kolayca kurduktan sonra, gelelim e-ticarete adım atmaya, WordPress yönetim sayfasına giriş yapıp, sağ bölümde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle kısmına tıklayıp, açılan sayfada sağ üst köşede bulunan eklenti arama kutucuğuna WooCommerce yazarak aratıyor ve çıkan sonuçlardan eklentinin yanındaki Hemen Yükle düğmesine tıklayıp eklentiyi kuruyor ve kurulum sonrasında Etkinleştir düğmesine tıklayıp eklentimizi etkinleştiriyoruz.

Biraz WooCommerce özelliklerinden bahsedelim neler yapabilirsiniz, bu e-ticaret eklentisi ile?

WooCommerce bir çok ödeme yöntemini ve bir çok sanal pos sistemini destekler Payu, iyzico, ipara v.b… bir çok ödeme kanalını ücretsiz olarak destekler, yine ödeme yöntemleri arasında havale ve kapıda ödeme seçeneklerinide eklenti üzerinden aktif edebilirsiniz. 

Stok takibi yapabilirsiniz, müşterilerinize stokta kalan ürün satırlarını gösterebilir, stok azaldığında, size stoğun azaldığına veya bittiğine dair e-posta göndermesini sağlayabilirsiniz. Vergilendirme ayarlarını yapabilir müşterilerinize ürüne göre KDV ekleyebilir, eklediğiniz KDV’yi ürün fiyatına ekleyebilir veya dahil edebilirsiniz. 

Müşterilerinize göndereceğiniz sipariş sonrası ve kargolama gibi e-postaları gönderebilir, bu e-posta gönderilerini özelleştirebilirsiniz. Daha saymadığımız binlerce özelliği ile WooCommerce sayesinde tam istediğiniz gibi bir e-ticaret sitesine kolayca sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz daha fazla söz uzatmadan sizi detaylı anlatım için videomuzla sizi baş başa bıkalım. 


1 yorum

Mehmet · Aralık 19, 2020 6:41 pm tarihinde

Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir